Osiedle przy Młyńskiej się zmienia

OBORNIKI. Po rewitalizacji niemal wszystkich obornickich osiedli zawiadywanych przez Obornicką Spółdzielnię Mieszkaniową przyszedł czas na ostatnie z osiedli, to przy ulicy Młyńskiej, najstarsze, na terenie którego Spółdzielnia ma swój biurowiec.
Na początku usunięto mocno nadgryziony zębem czasu pawilon przy wjeździe na osiedle. Usuwana jest stara i wysłużona trylinka, a w jej miejsce drogowcy budują nawierzchnię z betonowego bruku. Powstają chodniki i miejsca parkingowe, których na osiedlach nigdy dosyć. Na skwerze od strony bliskiej Kopernika nasadzono nową zieleń i zdaniem mieszkańców miejsce to wypiękniało.
Zieleni nie braknie także wewnątrz osiedla. Powstanie nowy i bardzo bezpieczny prac zabaw. Na tzw. boisku staną urządzenia zewnętrznej siłowni, by każda z grup wiekowych mogła zażywać ruchu na świeżym powietrzu. Już znacznie wcześniej zatopiono w gruncie podziemnie śmietniki, a kolejne są montowane. Prezes Maria Pilarska wyliczyła: Środki na rewitalizację tego osiedla, a chodzi o kwotę 800 tysięcy złotych, pochodzą z „pożyczki” od innych osiedli. Na tym polega siła spółdzielczości, bez której mieszkańcy osiedla musieliby na taki remont brać kredyt na wiele lat, z odsetkami, a tak osiedle pomaga osiedlu.
Osiedle ukończyło właśnie 48 lat i przebudowa jego infrastruktury była już konieczna. Zapewne można jej było dokonać wcześniej, ale na przeszkodzie stał zatarg z lokalną wspólnotą mieszkaniową, o czym informowaliśmy swego czasu na naszych łamach. Obecna poprawa owych stosunków i nawiązanie współpracy sprzyja rewitalizacji, na której skorzystają wszyscy.

Podobne artykuły