Targowisko przy OOK

Targowisko przy OOK

OBORNIKI. W związku z modernizacją targowiska przy ulicy Chłopskiej od minionego czwartku targ odbywał się w parku przy Obornickim Ośrodku Kultury.
Aby  umożliwić mieszkańcom dogodne zakupy  uruchomiono na ten czas specjalną linię komunikacji miejskiej, która kursować będzie przez cały czas zmiany miejsca targowania w każdy czwartek pomiędzy dworcem autobusowym a ośrodkiem kultury co pół godziny od 8:00 do 13:15. Potrwa tak do końca listopada. Pierwszy dzień na nowym miejscu był dniem próby, która przeszli organizatorzy, kupcy i ich klienci. Przeprowadziliśmy kilkanaście rożnów i szybko się okazało, że wszyscy są zadowoleni. Pani Maria chciałaby aby targowisko w nowym miejscu zostało na zawsze: – Mieszkam przy Armii Poznań i na targ zawsze miałam daleko. Teraz będę tu przychodziła w każdy czwartek.
Pani Wanda stwierdziła. – Tu przy OOK nawet łatwiej zaparkować niż przy Chłopskiej.
Kupcy pomieścili się bez problemu a kilka miejsc zostało nawet w rezerwie.
Targowisko w nowym miejscu odwiedził Piotr Woszczyk, aby sprawdzić czy wszystko jest w porządku. – Nie miałem żadnych uwag krytycznych, nawet przeciwnie, słyszałem same pochwały- powiedział wiceburmistrz.

Podobne artykuły