Osiemnastka na osiemnastkę

OBORNIKI. Już po raz osiemnasty w Obornickim Ośrodku Kultury odbył się przegląd Amatorskiej Twórczości Seniorów – Piosenki Stare ale Jare. W tym roku ze względu na deszczową aurę, przeniesiono prezentacje zespołów śpiewaczych do sali widowiskowej, która z trudem mieściła wszystkich przybyłych.
Na „osiemnastce” gościło osiemnaście grup: Harfa – Skoki, Chabry- Wronki, Złota Jesień – Kostrzyn, Dębowy Liść – Suchy Las, Złoty Kłos – Duszniki, Goślinianka – Murowana Goślina, Stokrotki – Tukce, Odrodzenia – Słupca, Borównacznki – Lubasz, Szczęśliwa 13 – Środa, Wrzis – Pniewyt, Retro Cafe – Czerwonak, Ryczywolanie – Ryczywół, Lutnia – Zaniemyśl, Przemysław – Rogoźno, Sonata – Oborniki. Po raz pierwszy na przeglądzie zaprezentował się zespół Jnaboys z Chodzieży, który od razu zyskał ogromną sympatię publiczności.
Rewelacyjnie, oklaskami na stojąco przyjęto grupę gościnnie występującą na przeglądzie Buslik – nastolatki z Mińska (Białoruś), przebywające w naszym kraju na wakacjach. Dziewczyny wspaniale odnalazły się na imprezie dla seniorów. Sprawiły to m.in. zapewne utwory przez nie śpiewane. Pust wsiegda budiet sonce”, Katiusza oraz wykonane po polsku Remedium śpiewała całą sala. Spotkanie zakończono tradycyjnie zabawą taneczną, podziwiając niesamowitą kondycję seniorów. Współorganizator imprezy, PZERiI Oddział Rejonowy w Obornikach obiecał, że niezrealizowane atrakcje plenerowe, poczekają do przyszłego roku.

Podobne artykuły