Orszak Przemysła czwarty raz przemierzył Rogoźno

Orszak Przemysła czwarty raz przemierzył Rogoźno

ROGOŹNO. W weekend świętowało całe miasto. Pogoda dopisała, więc i frekwencja także. W piątkowy wieczór rogoźnianie bawili się na zabawie tanecznej w amfiteatrze. Przygrywał im zespół Trawers, a miksował muzykę DJ THOMAS.
Sobotę rozpoczął turniej strzelecki, zorganizowany przez grupę GROT na miejskiej strzelnicy. Do tarcz można było postrzelać z trzech rodzajów broni: karabinka sportowego KBKS, i tu najcelniej trafiał Dawid Kozłowski; z karabinka KBK AK, gdzie najcelniejszym strzelcem został Arkadiusz Radecki oraz z karabinu MOSIN WZ. 1891 R, skonstruowanego pod koniec XIX wieku przez
Siergieja Mosina. Jest to rosyjski karabin powtarzalny, którego kolejne wersje rozwojowe były podstawowym uzbrojeniem piechoty rosyjskiej i Armii Czerwonej od lat 90. XIX wieku do lat 50. XX wieku, kiedy zastąpił go karabin szturmowy AK. Tu najlepszym strzelcem okazał się być Marcin Zińczuk.
Popołudniowe obchody Dni Przemysła rozpoczął już po raz czwarty orszak króla, który przeszedł ulicami Rogoźna, by oznajmić mieszkańcom, że czas na zabawę. Podczas oficjalnego otwarcia święta miasta burmistrz Roman Szuberski wraz z zastępcą Renatą Tomaszewską oraz pozostałymi samorządowcami przekazali królowi symboliczne klucze do miasta.
Jerzy Dąbrowski, pełniący rolę Kasztelana Rogozińskiego przypomniał zgromadzonym cenne informacje z kart rogozińskiej historii. Kiedy orszak króla Przemysła oddał scenę artystom, rozpoczęły się koncerty, występy wokalne, taneczne i muzyczne. Atrakcje trwały do późnych godzin wieczornych. Na scenie wystąpili m. in. Chór ECHO, Zespół Śpiewaczy PRZEMYSŁAW II, Goślińskie Chabry, śpiewali wokaliści CKM Dobrogowscy, występ dał zespól teatralny TU MY z Doliny Wełny, były też: SUPERMENKI, zespół AWAKE, Magda Frąszczak, a premierę miał niedawno powstały zespół ERCEK BAND.
Niepowtarzalnym koncertem bawiła zebranych Rogozińska Orkiestra Dęta z towarzyszącymi jej występami zespołu Pa-Mar-Sze i Pa-Mar-Sze Młodsze. Gwiazdami wieczoru był: 24 letni Nigeryjczyk John Egwu James, znany z drugiej edycji telewizyjnego X faktor, który śpiewał już wcześniej dla rogozińskiej publiczności oraz zespół PIERSI założony przez Kukiza, ale teraz bez Kukiza i wciąż doskonały, który porwał do zabawy mieszkańców Rogoźna swymi dawnymi i nowymi przebojami, więc parafrazując słowa znanej Bałkanicy – działo się i była zabawa, .
Ostatni dzień minął na sportowo. W meczu towarzyskim zmierzyły się drużyny Samorządowców Gminy Rogoźno i Reprezentacji Mieszkańców Gminy. Zwycięstwo oczywiście wywalczyli Mieszkańcy, wygrywając 8 do 4 z Samorządowcami. Najcelniej gole strzelali Marek Kismann oraz Sławomir Szuberski, zdobywając dla Mieszkańców po dwie bramki. Przed meczem burmistrz wyróżnił dwie zawodniczki Rogozińskiego Klubu Sportowego „Wełna” Aleksandrę Betkę i Natalię Pawlak, które zagrały w reprezentacji piłki nożnej województwa wielkopolskiego i zdobyły wicemistrzostwo Polski w kategorii wiekowej U-13.
Kolejne Dni Przemysła przeszły do annałów historii miasta, a zanim organizatorzy zaproszą na kolejne święto miasta, będą kolejne imprezy organizowane na terenie gminy. Najbliższa to 28 lipca, gdy odbędzie się kolejny Wakacyjny Festyn Rodzinny.

Podobne artykuły