Jest wykonawca przebudowy targowiska

Jest wykonawca przebudowy targowiska

OBORNIKI. Dopiero za trzecim p[odejściem udało się rozstrzygnąć przetarg na przebudowę targowiska miejskiego. Konsekwencja w tej kwestii burmistrza Tomasza Szramy okazała się być skuteczna, bo jest wykonawca, są zabezpieczone w budżecie środki, dobry i przemyślany projekt i co ważne solidne, niemal milionowe wsparcie zewnętrzne, które pozwali zaoszczędzić w gminnym budżecie niemal wspomniany milion złotych.
W piątek, 6 lipca burmistrz Szrama podpisał umowę z wykonawcą inwestycji a jest nim firmą POL-BUD Ryszarda Polnika ze Stęszewa.
Od 19 lipca targowisko zostało przeniesione na teren Obornickiego Ośrodka Kultury. W związku ze zmianami mieszkańcy będą mogli skorzystać ze specjalnie uruchomionych w dni targowe dodatkowych połączeń komunikacji miejskiej o czy szerzej piszmy w innym miejscu.
W ramach inwestycji zostanie wymieniona nawierzchnia placu. Powstanie nowy budynek administracyjno-socjalny z wiatą handlową oraz osiem wolnostojących wiat drewnianych. Początkowo miały być wyposażone w stoły. Jednak po sprawdzeniu w miejscowościach, gdzie takie stoły zupełnie się nie sprawdziły odstraszając sprzedawców, projekt zmieniono i pod podwyższonymi wiatami staną samochody dostawcze, co ułatwi sprzedaż i nie zakłóci w żaden sposób kupna oferowanych towarów. Ta zmiana była też konieczna ze względu na szczupłość miejsc parkingowych w sercu miasta, bo te które są i powstaną, będą przeznaczone li tylko dla kupujących.
W budynku socjalnym znajdą się miedzy innymi: pomieszczenia administracyjne oraz nowe toalety. Ponadto planuję się stworzenie dogodnych dojść z ulicy Chłopskiej, przebudowę kanalizacji deszczowej oraz modernizację oświetlenia.
Łączny koszt inwestycji to około 2,5 mln zł. Kwota dofinansowania to: 996.791zł. Choć obornickie targowisko mogło jeszcze na rewitalizację nieco poczekać, to szkoda byłoby nie skorzystać z tak potężnego wsparcia, którego już później nie będzie. Tu trzeba przypomnieć, że Oborniki otrzymały je dzięki staraniom obornickiego posła na sejm  Krzysztofa Paszyka i wsparciu życzliwego Obornikom wicemarszałka Wielkopolski Krzysztofa Grabowskiego.
Utworzenie nowych miejsc handlowych poprawi wizerunek tej części Obornik, która po rewitalizacji Łazienek zdecydowanie wypiękniała. Przyczyni się też do rozwoju przedsiębiorczości i poprawy konkurencyjności produktów rolnych.

Podobne artykuły