Parking dla niepełnosprawnych tak, ale bez wyłączności

OBORNIKI. Pomiędzy ulicami Topolową a Brzozową powstanie niebawem plac zabaw dla dzieci, z siłownią zewnętrzną i rodzajem skweru, będącego miejscem relaksu.
Jedna z mieszkanek tej okolicy chciałaby mieć przy owym skwerze placu relaksu parking, by dowozić tam swojego niepełnosprawnego syna. Musi go przenosić, więc im ma bliżej, tym ma łatwiej, co jest w pełni zrozumiałe.
Jacek Glapiak, gminny architekt jest zdania, że tworzenie tam osobnego parkingu będzie zakłócać układ placu. Ponadto ulica Jaworowa będzie po zmianie organizacji ruchu ulicą jednokierunkową, co może stać się dla składającej wniosek kolejnym problemem z dojazdem do ewentualnego miejsca parkingowego. Zaproponował, aby wyznaczyć parking dla osoby niepełnosprawnej, ale miejsce to nie będzie miało prawa wyłączności. Parking powstanie możliwie blisko domu matki niepełnosprawnego dziecka, a ponadto pas przy jej posesji wypełnią w całości miejsca do parkowania. – Projektując plac zabaw i siłownię zewnętrzną założono z góry miejsca dla osób niepełnosprawnych i tworzenie kolejnych na skwerze wypoczynkowym nie ma sensu – powiedział Jacek Glapiak.

Podobne artykuły