Prowadził pijany i na prochach

RYCZYWÓŁ. We wtorek pod wieczór, tuż przed godziną 19:00, ryczywolscy dzielnicowi zauważyli podczas obchodu swojego rejonu służbowego samochód osobowy marki Mitsubishi.
Na widok oznakowanego radiowozy kierujący owym Mitsubishi 33-letni mieszkaniec powiatu obornickiego, najwyraźniej się zaniepokoił. Widząc to policjanci zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.
Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. W trakcie dalszych czynności, ze względu na podejrzenie kierowania pojazdem także pod wpływem narkotyków, kierującego poddano badaniu na ich obecność w organizmie. Przeprowadzony test dał znów wynik pozytywny, wskazując obecność środków odurzających.
Kierowca w rozmowie przyznał się do zażywania substancji odurzających. To wystarczyło, by zatrzymano kierowcy prawo jazdy. Od podejrzanego pobrano także krew do dalszych badań laboratoryjnych, które pozwolą stwierdzić, jakie było stężenie alkoholu i narkotyków w jego organizmie.
Za swoje zachowanie kierujący odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i pod wpływem środków odurzających kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Podobne artykuły