Od 19 lipca targowisko na OCS

Od 19 lipca targowisko na OCS

OBORNIKI. Już wkrótce rozpocznie się przebudowa obornickiego targowiska. W piątek, 6 lipca burmistrz Tomasz Szrama podpisał umowę z wykonawcą inwestycji firmą POL-BUD Ryszarda Polnika ze Stęszewa.
Od 19 lipca targowisko zostanie przeniesione na teren Obornickiego Ośrodka Kultury. W związku ze zmianami mieszkańcy będą mogli skorzystać ze specjalnie uruchomionych w dni targowe dodatkowych połączeń komunikacji miejskiej.
W ramach inwestycji wymieniona zostanie nawierzchnia placu. Powstanie nowy budynek administracyjno-socjalny z wiatą handlową oraz osiem wolnostojących wiat drewnianych. W budynku znajdą się miedzy innymi: pomieszczenia administracyjne oraz nowe toalety. Ponadto planuję się stworzenie dogodnych dojść z ulicy Chłopskiej, przebudowę kanalizacji deszczowej oraz modernizację oświetlenia.
Utworzenie nowych miejsc handlowych przyczyni się do rozwoju przedsiębiorczości i poprawy konkurencyjności produktów rolnych. Nowe targowisko wpłynie korzystnie na estetykę Obornik oraz jakość życia mieszkańców.
Gmina na przebudowę pozyskała prawie milion złotych dofinansowania z zewnątrz.
Na etapie przygotowania dokumentacji, oraz aplikowania o środki zewnętrzne, obornicki samorząd mógł liczyć na pomoc posła na Sejm RP  Krzysztofa Paszyka i wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego.

Podobne artykuły