Plac Karola Marcinkowskiego nabiera kształtów

Plac Karola Marcinkowskiego nabiera kształtów

ROGOŹNO. Przebudowa placu Karola Marcinkowskiego wraz z remontem budynku muzeum weszły w następny etap. Trwają jednocześnie kolejne odbiory poszczególnych części tej ogromnej inwestycji. Budowlańcy oczyszczają i izolują przeciwko wilgoci fundament budynku muzeum. Gotowe jest już orynnowanie z blachy ocynkowanej, są nowe tynki na części gmachu od strony placu, zdemontowano tam rusztowania i widać, jak budynek muzeum nabrał dawnego szlachetnego blasku. Na ukończeniu jest wymiana podłogi z parkietu dębowego wewnątrz budynku.
Na placu została już wykonana i odebrana ponad połowa robót. Dostarczono ponad kilometr wszelkich oporników i krawężników, są już granitowe płyty, a znaczna ich część spoczywa zamontowana już na swoim miejscu. Niemal cały plac wyłożono płytami granitowymi, trwają prace na uliczkach dochodzących do placu. Cały czas trwa kontrola, by było równi i estetycznie.
Tu można wspomnieć, że w pewnym momencie owa kontrola wykazała drobny problem, polegający na tym, że szczeliny między kostkami nie były równe. Zapadła decyzja o rozebraniu uliczki i ułożeniu kostki ponownie. Drogowców wspiera ładna pogoda, więc postęp prac jest całkiem dobry. Gotowa jest już niecka pod przyszłą fontannę, będzie ona montowana ok. połowy lipca.
Teraz na plac przy domu chleba nikt nie wjedzie do czasu, aż beton się trwale nie zwiąże. Wyjątkiem są dzieci z okolicznych domów, które mają raj rowerowy, jeżdżąc po placu, podczas gdy zejdą z niego robotnicy.
Nad całością czuwają nowi kierownicy robót. Nowi, bo poprzedni odeszli w niecodziennych okolicznościach. Jeden kierownik zmarł, a drugi zginął w wypadku samochodowym.

Podobne artykuły