Uczniów wciąż ubywa

POWIAT OBORNICKI. Paweł Drewicz ostrzegł, że – spada ilość chętnych do nauki w Zespole Szkół im. gen. T. Kutrzeby. Dyrektor tej szkoły miał zgodę na trzy oddziały, a tworzy jedynie dwa.
Najgorzej jest jednak w Zespole Szkół im. Cegielskiego, a jeszcze dokładniej w technikum. Chętnych deklarujących zamiar pobierania nauki w technikum jest tam zaledwie 14 osób. Jeżeli nie będzie 15 uczniów w klasie mechaników, klasy nie będzie.
Czasu jest mało, bo dyrekcja musi przed połową lipca wywiesić listy kandydatów na uczniów. Rosną też koszty administracji szkół. Powiat musi dopłacić do subwencji oświatowej już ponad 2 mln złotych.
Według starosty Adama Olejnika: Trzeba się zastanowić nad tym przy naborze, zwłaszcza, że szkoły konkurują z innymi wydatkami. Radny Ryszard Wołoszyn namawiał, choć nie wprost, ale jednak, do likwidacji szkoły im. Cegielskiego. Paweł Drewicz przypomniał w tym miejscu rekomendację audytora, iż „wszystkie szkoły powiatu winny się znaleźć z w jednym budynku”.
Starosta Adam Olejnik może poszczycić się likwidacją dwóch szkół powiatowych. Gdyby starczyło mu czasu i wsparcia, mógłby zlikwidować jeszcze jedną (a może i dwie), a to oszczędziłoby w budżecie powiatu całkiem sporą sumkę.

Podobne artykuły