Naganiacz notariusza?

OBORNIKI. Do naszej redakcji zwrócił się pewien oborniczanin, zaniepokojony sytuacją, z którą miał do czynienia.
Zadzwonił on do notariusza, którego mu polecono i którego numer znalazł gdzieś w Internecie.
Przedstawił się i zapytał czy to notariusz pan Bartosz? Usłyszał, że tak Bartosz, wtedy umówił się na spotkanie. Jego rozmówca podał adres i ustalił godzinę spotkania. Jakież było zaskoczenie oborniczanina, gdy pod podanym mu adresem zastał zupełnie innego notariusza, kobietę, noszącą zupełnie inne nazwisko niż polecana mu osoba.
Usłyszawszy o tej historii poprosiliśmy pana Bartosza, dobrze znanego w Obornikach notariusza, o odniesienie się do tej niemiłej sytuacji. Nasz rozmówca potwierdził, że o takiej praktyce słyszy już nie pierwszy raz, gdy osoba nie będąca notariuszem podaje się nieuczciwie za notariusza, a potem odsyła klienta do swojej żony.
Pan Bartosz w rozmowie z nami nie krył, że jest to postępowanie co najmniej nieetyczne, nie mówiąc już o grożących za to konsekwencjach prawnych. Do żadnej konkretnej kancelarii nie chciał się odnosić, zauważył jedynie, że znajdujące się gdzieś w Internecie telefony bywają czasem mylne, jednak każdy człowiek pytany o nazwisko powinien się przedstawić swoim własnym. Na wszelki wypadek podajemy numer biura notarialnego przy ulicy Piłsudskiego: 61 646 12 66. Tam urzęduje notariusz.

Podobne artykuły