Wśród gwiazd olimpijskich

PARKOWO, WARSZAWA. Wczesnym, sobotnim rankiem pięćdziesięcioosobowa grupa miłośników sportu i olimpizmu z Parkowa pod przewodem dyrektor Małgorzaty Cyranek, opiekuna Klubu Olimpijczyka Krzysztofa Działo oraz Doroty Mąderek, Marzeny Działo i Magdaleny Walenciak wyruszyła do Warszawy. Celem był jubileuszowy 20. Piknik Olimpijski. Po pięciogodzinnej jeździe dotarli do Centrum Olimpijskiego w Parku Kępa Potocka, umiejscowionym na warszawskim Żoliborzu.
Piknik Olimpijski to wielkie święto sportu i rekreacji, promujący zdrowy styl życia i upowszechniający idee olimpijskie oraz aktywność fizyczną oraz artystyczną poprzez możliwość czynnego uczestnictwa w programie sportowym osobom w każdym wieku. Po przybyciu na miejsce zobaczyli wielobarwny, wielotysięczny tłum miłośników sportu i olimpizmu. A na scenie… Mnóstwo gwiazd, mimo pięknego, słonecznego dnia, zabłysło w Parku Kępa Potocka. Szewińska, Korzeniowski, Peciak, Smalcerz, Mauer-Różańska, Lang, Wszoła, Szarmach, Bielecki, Tkaczyk, Korol, Kolbowicz, Jeliński, Sycz, T. Kucharski, L. Kucharski, to tylko nieliczne nazwiska z gwiazdozbioru , który jaśniał podczas tegorocznego Pikniku. I te gwiazdy przez sześć godzin były do dyspozycji. Autograf? Proszę bardzo. Selfie? Nie ma sprawy. Porozmawiać?
Po to tu jesteśmy – to najczęstsze odpowiedzi gwiazd polskiego sportu. Nie dość na tym, to jeszcze można było z nimi rywalizować, bądź ćwiczyć, bowiem PKOl przygotował wspólnie z największymi polskimi firmami: TAURON, ORLEN, itd. czterdzieści stanowisk promujących dyscypliny sportowe. Na tych stanowiskach odbywały się konkursy, pokazy, występy oraz rozgrywki. Każdy uczestnik biorący udział w dowolnej konkurencji otrzymał jedną z dziesięciu tysięcy nagród. Nie trzeba dodawać, że wrócili obładowani dziesiątkami nagród. Na Pikniku nie zabrakło także stoisk PKOl-u.
Piekielnie zmęczeni, ale równie szczęśliwi późnym wieczorem (a właściwie w nocy) wrócili do również olimpijskiego Parkowa. I już umawiają się na przyszłoroczny, 21. Piknik Olimpijski.

Podobne artykuły