Siedem osób rannych w karambolu pod Rudkami

Siedem osób rannych w karambolu pod Rudkami

OBORNIKI. W niedzielę o godzinie 16:50 wydarzył się na drodze wojewódzkiej nr 178 u wylotu z Obornik, a dokładniej na ulicy Czarnkowskiej na wysokości Rudek, groźny w swych skutkach karambol. Ucierpiało w nim siedem osób jedna z nich została ranna bardzo poważnie a lekarze określili jej stan jako ciężki.
Wypadek mógł spowodować młody, bo zaledwie 23 letni kierowca. Pędząc swym VW Polo z niewyjaśnianych jeszcze powodów zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w samochód marki Skoda. Odbił się od uderzonego z impetem pojazdu i wpadł na kolejny samochód osobowy – marki Peugeot oraz na jadącego za nim Volkswagena New Beatle. Kierowca tego ostatniego nie zapanował nad pojazdem uderzając w kolejny samochód, także marki VW – Tiguan.
Przybyłe na miejsce zdarzenia służby wstrzymały ruch na drodze, wspierali ich druhowie z Dąbrówki leśnej. Ratownicy udzielili pierwszej pomocy siedmiu osobom poszkodowanym a następnie odwieźli je na badania do obornickiego szpitala. Najciężej ranny okazał się 23 letni kierowca Volkswagena Polo, który ten wypadek zainicjował. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.
Gdy przygotowywaliśmy tę informację mieliśmy świadomość, że liczba poszkodowanych osób może jeszcze wzrosnąć. Policja zorganizowała objazdy. Podjęte zostały natychmiast działania mające na celu ustalenie przyczyn tego zdarzenia. Gdy uzyskamy więcej informacji będziemy tą przykrą wiadomość aktualizować.

Podobne artykuły