Sprawa komputerów szkolnych staje się pilna

GMINA OBORNIKI. Radny Henryk Brodniewicz przy każdej okazji przypomina o potrzebie modernizacji przestarzałych pracowni komputerowych. Wspiera go w tym Waldemar Cyranek, przewodniczący komisji oświaty rady miejskiej: Wnioski audytu są w tym względzie oczywiste i trzeba zacząć działać, a jedynym problemem jest znalezienie w budżecie środków.
Z wyliczeń Henryka Brodniewicza wynika, że: Koszt łączny o ok. 440 tysięcy złotych. Wtedy albo z budżetu albo leasing, jeżeli w budżecie takich środków nie będzie. Sprawdziliśmy, w budżecie takich pieniędzy na oświatę nie ma, więc raczej w rachubę będzie wchodzić ta druga wersja. Jarosław Paulus chciałby wiedzieć, którzy dyrektorzy szkół o nowe komputery zabiegają.
Henryk Brodniewicz wyjaśniał, że: Według przeprowadzonego w tej sprawie audytu, kilka szkolnych pracowni ma odpowiedni sprzęt komputerowy, kilka ma go w stanie opłakanym.
Co zrobi z tym burmistrz? Od Tomasza Szramy usłyszeliśmy, że: Gmina ma możliwość skorzystania z programów modernizacyjnych Cyfrowa Szkoła, a jeżeli się to nie uda, poszuka zakupu ratalnego na przystępnych warunkach.

Podobne artykuły