Jubileusz w rodzinnej atmosferze

Jubileusz w rodzinnej atmosferze

OBJEZIERZE. 55-lecie Zespołu Szkół w Objezierzu przebiegało w atmosferze kameralnego pikniku rodzinnego. I nie chodzi w tym przypadku o rodziców z dziećmi, lecz o rodzinny nastrój. Wszyscy przybyli związani byli z tym miejscem. Tu wielu z nich nie tylko pobierało nauki i kształtowało charaktery, ale i mieszkało nierzadko w 18-osobowych pokojach, jak wspominała „etatowa” organizatorka objezierskich jubileuszy Anna Adamczak. Wspierana przez Grażynę Obst, Danutę Janka oraz przez niezawodnego i niezstąpionego Jarosława Foedke, dla którego – nigdy nie było nic trudnego – przygotowała zjazd absolwentów w formie pikniku, połączonego ze wspominaniem, zwiedzaniem szkoły oraz atrakcjami stołu i parkietu. Za ogromny wysiłek organizacyjny podziękowała jej w imieniu LGD Kraina Trzech Rzek wiceprezes Grażyna Foedke, wręczając na pamiątkę pięknie wydaną książkę kucharską napisaną przez kobiety aktywne.
Dyrektor Roman Ostrowski zaproponował uczczenie minutą ciszy dwóch ważnych dla szkoły postaci: śp. Dominika Kosmowskiego i Ryszarda Ciszaka. Podczas krótkiej przemowy powiedział: Wasze wspominania przywodzą was na powrót do tej szkoły, w której spędziliście kilka najpiękniejszych lat młodości. Widać, żę szkoła jest tego warta.
Zauważył, że w roku 2012 szkoła miała zniknąć, wchłonięta przez inną placówkę. – Na szczęście pomocną dłoń podał nam wtedy burmistrz Obornik Tomasz Szrama i od tego czasu szkoła wspaniale się rozwija. Uczęszcza tu ponad 200 uczniów, pobierających naukę w 10 oddziałach. Dużą popularnością cieszą się też formy zaoczne szkolące rolników. Wdrożyliśmy niedawno z ogromnymi korzyściami cztery projekty, powstają dwie nowe pracownie, niebawem w garażu zagości nowoczesny ciągnik. Nawiązaliśmy współpracę międzynarodową nie tylko z zachodem, ale i ze wschodem, a dokładniej ze szkołą w gruzińskim Kobuleti, gdzie we wrześniu poleci nasz zespół folklorystyczny. W tym roku uruchamiany dwie klasy technikum i klasę mundurową, co zrekompensuje nam likwidację gimnazjum. Nasza szkoła występuje na wszystkich gminnych imprezach, promując z powodzeniem swoją markę. To działa, bo nabór do szkoły zapowiada się doskonale.
Gdy Roman Ostrowski wyliczał obecne aktywa szkoły, zebrani eksuczniowie słuchali go z uwagą i zainteresowaniem. Na koniec dyrektor obiecał, że 60-lecie szkoły będzie szczególnie huczne i wyjątkowe, za co zebrał gromkie brawa.
Potem były rozmowy, wspomnienia, wspólne zdjęcia i ogromna serdeczność wobec siebie, co w szacownych murach objezierskiej szkoły zawsze było, jest i będzie normą.

Podobne artykuły