Hymn obornicki musi poczekać na fachowców

OBORNIKI. W związku z mnogością wydarzeń kulturalnych i patriotycznych związanych z tegorocznymi rocznicami burmistrz Tomasz Szrama zaproponował radzie miejskiej rozważenie hymnu Obornik, który mógłby uświetniać przeróżne uroczystości. Jego autorami są Sylwia Fiołek z Krzysztofem Wargułą a utwór był odśpiewany podczas jubileuszowego koncertu w Sali OOK.
Radny , muzyk i członek obornickiego Brass Bandu, Jarosław Paulus poprosił o demonstrację hymnu. Wysłuchał i zauważył, że zapis nutowy był niezgodny z tym, co usłyszał. – Inna intonacja, ale nie jest to duży problem, więc trzeba zapis dostosować nuty do wykonania lub odwrotnie. Paweł Drewicz zauważył dla odmiany: Brak jest logiki w kilku miejscach tekstu. Trudno ocenić czy podmiotem lirycznym jest biały ptak czy gród. Trzeba też przygotować szczegóły, kiedy ma być hymny grany a w jakich okolicznościach, gdzie go wykonywać i przez kogo.
Burmistrz wysłuchał uwag i nie widząc wśród radnych „entuzjazmu” ostatecznie wycofał uchwałę w sprawie hymnu obiecując przygotowanie sugerowanych szczegółów i poddać całość pod ocenę fachowców.

Podobne artykuły