Straż Pożarna z Pucharem Ligi

OBORNIKI. Rozgrywki pucharu ligi były ostatnim akcentem wiosennej edycji Red Box OLM. Do zawodów przystąpiło osiem drużyn, a wypadła jedynie drużyna Sokoła Łąkowa.
W pierwszym meczu preeliminacyjnym widzowie nie doczekali się bramek i o awansie do ćwierćfinału zadecydowały rzuty karne w których 2:1 zwyciężyła drużyna FWK Nieruchomości.
Tym samym zespół Team Gol musiał pożegnać się z udziałem w pucharze ligi.
W ćwierćfinale AZmedia nie dała żadnych szans Restauracji Marcus wygrywając aż 6:1. Taki wynik w tak krótkim czasie budzi szacunek. W kolejnym ćwierćfinale Straż Pożarna Oborniki nieoczekiwanie pokonała faworyzowany Kosbud. Wynik meczu został ustalony gdy drużyny grały w okrojonych składach. Listę półfinalistów uzupełniła Garbatka, która 2:1 pokonała FWK Nieruchomości. Warto podkreślić, że FWK postąpiło z duchem gry i zaczęło mecz o jednego zawodnika mniej w polu by równać szanse obu drużyn. – Wielkie słowa uznania – powiedział Robert Jankowiak.
W półfinałach wygrywali faworyci. Najpierw AZmedia pokonało 2:0 Bus4You by później w tym samym stosunku bramkowym Straż zwyciężyła Garbatkę. Finał pomiędzy Strażą Pożarną a AZmedia zapowiadał się emocjonująco. Oczywiście zdecydowanym faworytem był zespół z Wągrowca reprezentujący firmę AZmedia. Piłka nożna bywa jednak zaskakująca i to strażacy po błędzie bramkarza rywali objęli prowadzenie. AZmedia od tego momentu przeprowadzała szturmowe ataki. Na dwie minuty przed końcem grano już tylko trzema zawodnikami w polu i to właśnie wtedy mistrzowie ligi za sprawą Mateusza Sporka doprowadzili do wyrównania. Mecz zakończył się remisem i zwycięstwie decydowały rzuty karne. W nich lepsi okazali się strażacy a gola na wagę zwycięstwa zdobył Bartosz Wiliński, który jednogłośnie został uznany najlepszym zawodnikiem oraz najlepszym bramkarzem pucharu ligi.

Podobne artykuły