Pięknieje wielkopolska wieś, a Ludomy szczególnie

LUDOMY. Urząd Marszałkowski ogłosił właśnie listę wsi ubiegających się o miano najpiękniejszej i zadbanej wsi w ramach VIII edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”. Wśród wyróżnionych znalazła się, i to na poczesnym miejscu, tylko jedna wieś z powiatu obornickiego i są to Ludomy.
O tym jak fantastycznie rozwijają się Ludomy pisaliśmy na naszych łamach już wielokrotnie. Siłą wsi jest prężna sołtys Monika Olech i stowarzyszenie Aktywni razem. Pani sołtys pomagają członkowie rady Grażyna Foedke, Małgorzata Kwiatkowska, Adam Sobociński, Józef Gruszka, Fabian Kukla, Krzysztof Pielucha i Ryszard Suszek. Grażyna Foedke jest też prezesem i głównym filarem stowarzyszenia Aktywni Razem.
Wymieniamy tu jedyne parę osób, a działa ich znacznie więcej. Sołectwo zamieszkuje bowiem ok. 1100 osób i składa się ono z kilku wsi: Ludomy, Orłowo, Ludomki, Ludomicko, Łaszczewiec i Drzonek. W Ludomach powstał teren sportowo-rekreacyjny z wiatą i to właśnie doceniła kapituła konkursu, przekazując wsi 30 tysięcy złotych za rewitalizację terenu rekreacyjnego w ramach konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”.
Warto w tym miejscu przypomnieć o kilkuhektarowym parku, po wielu latach przywróconym do dawnej świetności, ze ścieżka ekologiczną, będący słusznie dumą wsi. Niedawno powstał nowy ośrodek zdrowia, niedługo będzie wielofunkcyjne boisko, chodnik, droga do stolicy gminy, a miejscowa szkoła została docieplona.
Trudno znaleźć w powiecie obornickim wieś z tak ogromnym potencjałem i rozwijającą się w tak doskonałym tempie.

Podobne artykuły