Kolejny przetarg i nadal nie ma na obornickie targowisko wykonawcy

Kolejny przetarg i nadal nie ma na obornickie targowisko wykonawcy

OBORNIKI. Burmistrz Tomasz Szrama ogłosił kolejny przetarg na przebudowę obornickiego targowiska, bowiem dwa poprzednie nie wyłoniły ostatecznego wykonawcy. Za pierwszym razem oferowana kwota znacznie przekraczała przygotowany na ten cel budżet, a za drugim wpłynęła korzystna oferta, lecz były w niej poważne błędy dyskwalifikujące ową ofertę.
Byłoby najkorzystniej, gdyby inwestycje wykonała którąś z firm obornickich. Niestety mają już pełne portfele zamówień, a ogólny brak pracowników hamuje rozszerzenie ich potencjału.
Sprawa targowiska jest na tyle pilna, że choć może ono w obecnym kształcie jeszcze długo działać, to żal byłoby stracić przyzną na ten cel Obornikom ogromną dotację unijną. Ta ograniczona jest terminem zakończenia prac.
Tomasz Szrama jest jednak pełen optymizmu i w rozmowie z naszą gazetą powiedział: Będziemy ogłaszać to zadanie do skutku i mocno wierzę w to, że wykonawca się znajdzie i z terminem zdążymy. Ze strony urzędu miejskiego jesteśmy dokumentacyjnie i organizacyjnie w pełni przygotowani.

Podobne artykuły