Amerykańskie wojsko przez Oborniki

Amerykańskie wojsko przez Oborniki

POWIAT OBORNICKI. Tych, którzy zauważyli dziwne żółte znaki drogowe z czołgami, które pojawiły się na drogach Ziemi Obornickiej, informujemy że ustawiono je dla ułatwienia przejazdu amerykańskich wojsk. Wszystko w ramach przygotowań do ćwiczeń pod kryptonimem Saber Strike-18. Kilkukrotnie już na drogach regionu pojawiły się pojazdy armii USA. W sobotę konwój tych wojsk przejechał jedenastką przez gminę Oborniki.
Był to konwój Strykerów i Humviee. W ćwiczeniach łącznie udział bierze 18 tys. żołnierzy z 20 państw. Podobne kolumny wojskowe będzie można spotykać na drogach Ziemi Obornickiej nawet do lipca.
– W związku z ćwiczeniem można spodziewać się wzmożonego ruchu kolumn wojskowych na drogach od ostatniego tygodnia maja do początku lipca. Będą to transporty z rejonów stacjonowania wojsk oraz punktów przeładunkowych w rejony szkolenia, przemieszczenia w trakcie prowadzonych manewrów oraz transporty powrotne do miejsc stałej dyslokacji – poinformował nas kpt. Krzysztof Płatek, oficer prasowy Wojska Polskiego.

Podobne artykuły