Festyn rodzinny i sołecki Dzień Dziecka

Festyn rodzinny i sołecki Dzień Dziecka

RYCZYWÓŁ. Tegoroczny festyn, tradycyjnie organizowany na boisku szkoły podstawowej w Ryczywole, odbył się w słoneczne popołudnie 26. maja. Ta rodzinna i lubiana przede wszystkim przez dzieci impreza miała w tym roku wielu organizatorów. Trudu przeprowadzenia sportowej części zabawy podjęli się nauczyciele, a nad pozostałymi atrakcjami czuwali przedstawiciele rady rodziców, sołectwa Ryczywół i stowarzyszenia „Czynni Rodzinni”.
Na terenie szkoły stanął dmuchany zamek oraz namioty z bogatą ofertą gastronomiczną. Była fotobudka, wóz strażacki, stoisko z artystami malującymi twarze, kucyk, który pod opieką swego opiekuna przewoził dzieci i boisko wypełnione rodzinami startującymi w konkurencjach sprawnościowych.
Festyn rodzinny coraz wyraźniej wbudowuje się w tradycję szkoły podstawowej w Ryczywole i razem z wieloma inicjatywami podejmowanymi w ostatnich latach w gminie Ryczywół, współtworzy przestrzeń kulturową opartą na wzmocnieniu więzi międzypokoleniowej, współpracy i zaangażowaniu społecznym.

Podobne artykuły