Dzień Dziecka na Osiedlu Leśnym

Dzień Dziecka na Osiedlu Leśnym

OBORNIKI. „My Słowianie” – pod takim hasłem odbył się tegoroczny Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 4 na Osiedlu Leśnym. Oficjalne otwarcie Dnia uświetnił występ wokalny uczniów „Tobie gramy i śpiewamy Ojczyzno”. W ten sposób upamiętniono 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Wśród utworów znalazły się: „Ojczyzno ma”, „Wojenko, wojenko” oraz „Dziewczyna z granatem w ręce”.
Następnie rozpoczęły się warsztaty rozmieszczone wokół całej szkoły. Zaproszenie przyjęli wyjątkowi goście – specjaliści w swoich dziedzinach. Nadleśnictwo Oborniki reprezentowane było przez Jarosława Batora – przewodniczącego Rady Rodziców SP 4. Przedstawiciele Nadleśnictwa przygotowali warsztat zbijania i malowania budek lęgowych w kolorach narodowych. Warsztaty florystyczne prowadziły przedstawicielki Rady Rodziców Izabela Mantaj, Julia Goszcz i Agnieszka Szczepska. Podjęły się one wyjątkowego zadania dla Niepodległej – wyplotły wianek w kolorach białych lilii i czerwonych maków. Dziewczynki z każdej klasy fotografowały się z wiankiem na głowie. Był on tak dużych rozmiarów, że mógłby trafić do Księgi Rekordów Guinnessa. W warsztat wikliniarski reprezentował Mariusz Kaźmierczak, warsztat pokazowy grzyby Michał Kąkol – Niparko, warsztat ozdób słowiańskich przygotowały V. Nowaczyk, K. Steinke, B. Gliniany. Wśród wyjątkowych gości byli Słowianie z Radzimia pod kierunkiem Jadwigi Majchrzak – Zagrodnik. Panie wypiekały podpłomyki, a wojowie słowiańscy toczyli pokazowe walki.
Dzień Dziecka pod hasłem „My Słowianie” nie mógł odbyć się bez słowiańskich bartników. Gośmi była profesjonalna firma ‘Miodni.pl” z przedstawicielą Moniką Turło. Zajęcia odbywały się pod patronatem profesjonalnych edukatorów i absolwentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Miały one charakter dynamicznych warsztatów.
Dzieci i młodzież bawiły się jak na piknik przystało, w słowiańskich strojach. Dziewczynki wyplatały wianki, chłopcy wykonywali tarcz woja słowiańskiego. Wiele emocji wzbudziła rekonstrukcja grodów słowiańskich.

Podobne artykuły