Dzień Dziecka w Obornikach

Dzień Dziecka w Obornikach

OBORNIKI. Tegoroczny Dzień Dziecka na obornickich łazienkach odbywał się z baśniami, powiastkami i gawędami w tle. Już o godzinie 10 na bieżni lekkoatletycznej odbyła się trzecia edycja Obornickiej Ligi Biegowej, w czasie której dzieci wystartowały w baśniowych przebraniach. Na wszystkie księżniczki, smoki, rycerzy i inne baśniowe postaci czekały tego dnia wspaniałe niespodzianki
O godzinie 14 Nadleśnictwo Oborniki zabrało dzieci na łazienkach w pełną przygód podróż po leśnych zastępach. Stowarzyszenie Wodniackie Aplaga zaprosiło tradycyjnie na kajakowe rejsy. Najpiękniejsze baśnie i legendy znaleźć można było rzecz jasna w bibliotece. W zaczarowany świat książek zabrały dzieci panie z Biblioteki Pedagogicznej. Każdy z baśniowych bohaterów to znakomity strateg, a o powodzeniu niejednej z przygód decyduje logiczne myślenie – jak je wyćwiczyć? Na to pytanie odpowiadali na swoim stoisku goście z Laboratorium Logiki.
Było też sporo zabawy z bum bum, grania i wesołego skakania.
Nie zabrakło baśniowych postaci, księżniczek i rumaków. Dmuchanych zamków i barwnych konkursów. Na scenie zaprezentowali się najmłodsi i najprawdziwszy bajarz. Finał były to największe muzyczne przeboje z filmów dla dzieci w wykonaniu znakomitych wokalistów.
Podczas imprezy swoją premierę miała II część obornickich legend, zatytułowana: „Zaczarowana okolica. Dwanaście podań i legend z obornickich wiosek.” Wszystkie przepiękne ilustracje w książce, podobnie jak w części pierwszej, wykonane zostały przez uczniów gminnych szkół podstawowych.

Podobne artykuły