Prędkość przekroczyli i prawka stracili

GMINA POŁAJEWO. O tym, że pośpiech za kierownicą nie popłaca, dotkliwie przekonało się w słoneczny weekend dwóch kierowców. Z policyjnej kontroli wynika, że mężczyźni pędzili swoimi autami w terenie zabudowanym, gdy liczniki ich aut wskazywały kolejno 101 km/h oraz 103 km/h. Teraz przez kolejne trzy miesiące nie będą mogli wsiąść za kierownicę.
Policjanci zasadzili się w Sierakówku przed godz. 7.30. W weekend wielu jedzie tamtędy nad morze zbyt szybko, choć tęsknota za plażą i falami Bałtyku lub za rodzinnym domem niczego w takim przypadku nie tłumaczy. Pierwszym który wpadł był mieszkaniec Czekanowa, a został zatrzymany do kontroli drogowej, bo jechał zbyt szybko. W terenie zabudowanym mknął swym Hyundaiem z prędkością 101 km/h.
Krótko po godzinie 8.00, w tym samym miejscu doszło do kolejnego przekroczenia prędkości, tym razem przez mieszkańca Ustronia Morskiego, który kierował samochodem marki BMW mając na liczniku 103 km/h. Policjanci w obu przypadkach zatrzymali prawo jazdy, ukarali mandatem karnym i przyznali 10 punktów karnych. Teraz przez najbliższe trzy miesiące mężczyźni będą musieli zrezygnować z jazdy.
Mundurowi przypominają, że przekraczanie dopuszczalnej prędkości jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych i apelują do kierowców o odpowiedzialność oraz stosowanie się do przepisów.

Podobne artykuły