Burmistrz w Gruzji

OBORNIKI, KOBULETI. Burmistrz Tomasz Szrama w asyście zastępcy Piotra Woszczyka i dyrektora szkoły współpracującej z podobną w gruzińskim Kobuleti Romana Ostrowskiego skorzystali z oficjalnego zaproszenia do miasta zaprzyjaźnionego z Obornikami, by wspólnie świętować 100-lecie niepodległości Gruzji.
Gruzja uzyskała je kilka miesięcy wcześniej niż Polska, choć cieszyła się nią jedynie przez trzy lata. O ile Lenin zgodził się Gruzji nie podbijać, Stalin był odmiennego zdania i Gruzja trafiła na wiele dekad w niewolę.
Leżące nad morzem Czarnym Kobuleti stało się 30 czerwca ubiegłego roku miastem partnerskim Obornik na mocy umowy podpisanej przez Tomasza Szramę i mera Kobuleti.
Partnerstwo Obornik i Kobuleti obejmować będzie współprace w dziedzinie wymiany wartości kulturowych oraz doświadczeń w pracy samorządowej. Współpracuje ze sobą społeczność szkół w obu gminach, a niedługo uczniowie z Zespołu Szkół w Objezierzu wyjadą z pokazem tańca do Gruzji.
Tomasz Szrama zabrał ze sobą do mieszkańców Kobuleti przesłanie z życzeniami od oborniczan. Ma zamiar zaprosić mera tego miasta do Obornik na obchody 100-lecia odzyskania naszej niepodległości.

Podobne artykuły