Wyjątkowe fotografie uczniów z Kowanówka

Wyjątkowe fotografie uczniów z Kowanówka

KOWANÓWKO, WIELICZKA. Rozwój młodego człowieka powinien odbywać się na wiele sposobów. Najlepiej żeby był to sposób pozwalający na samodzielne i aktywne poznawanie świata. Jednym z nich jest turystyka i bezpośrednie poznanie bliższej i dalszej okolicy. Dlatego uczniowie z Zespołu Szkół w Kowanówku z klasy VII Szkoły Podstawowej: Weronika Rossa, Malwina Garcon, Daniel Chojnacki, Sebastian Prokopiuk, Arkadiusz Nowak, Tomasz Janaszczak i Mikołaj Szefler postanowili, że wezmą udział w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym pt.: „Uroki naszej okolicy” organizowanym przez Zespół Szkół im. Brata Alojzego Kosiby z Wieliczki.
Zdecydowali że podczas wędrówki po okolicy, sfotografują najciekawsze miejsca w Kowanówku i jego najbliższych okolicach. Dlatego ruszyli pod opieką nauczyciela Maciej Pawlaka na wycieczkę będąca swoistym plenerem fotograficznym. Pogoda dopisała a efektem wędrówki były setki pięknych zdjęć, z których wybrano dziesięć najlepszych i umieszczono je w konkursowym albumie fotograficznym. Następnie album wysłano
a po krótkim czasie okazało się, że klasa jest w gronie nagrodzonych trafiając do finału konkursu fotograficznego, do Wieliczki. Uczniowie pojechali tam w przeddzień uroczystości i przy okazji zwiedzili Kraków. Obejrzeli miejsce spoczynku reżysera Andrzeja Wajdy, Kopiec Kościuszki i Wawel. Zwiedzili krakowską starówkę i poznali jej najważniejsze zabytki. Następnego dnia udali się na uroczysta galę do Wieliczki.
W jej trakcie zobaczyli wspaniały interaktywny pokaz iluzjonisty, film promujący szkołę oraz wysłuchali prelekcji dotyczącej turystyki wędrownej z psem.
Ostatecznie ogłoszono wyniki konkursu. Okazało się, że z dwunastu nadesłanych prac, do nagród zakwalifikowało się tylko sześć. Praca uczniów z Kowanówka bardzo się podobała a zdjęcia zyskały uznanie jury. Ponieważ fotografie były wyśmienite dlatego cała klasa otrzymała cenne nagrody rzeczowe i pamiątkowy dyplom. Po uroczystości organizatorzy konkursu zaprosili uczestników na zwiedzanie Wieliczki, w czasie której to wycieczki obejrzeli tężnie, zakład produkcji soli oraz szyby kopalni soli. Dowiedzieli się wiele o znaczeniu soli dla miasta i jej wykorzystaniu. Wieczorem zmęczeni ale szczęśliwi powrócili do domów. Nie był to pierwszy sukces młodych fotografów z Kowanówka. – W przyszłości na pewno będziemy dalej rozwijać naszą fotograficzną pasję – powiedzieli uczniowie a ich opiekun merytoryczny Maciej Pawlak potwierdził.

Podobne artykuły