Czytelnicze Oscary

OBORNIKI. Czerwony dywan, fanfary, a nawet „ścianka” do pozowania do zdjęć – taką oprawę miała finałowa gala plebiscytu na Super Czytelnika Zimy 2018, która odbyła się 13 kwietnia w Bibliotece Publicznej w Obornikach.
Przypomnijmy, że w akcji skierowanej do dzieci i młodzieży, polegającej na zbieraniu stempelków m.in. za wypożyczenia i terminowe zwroty książek, wzięło udział 75 czytelników. Za uczestnictwo i zaangażowanie bibliotekarze postanowili wyróżnić wszystkich, niezależnie od ilości uzbieranych punktów. Były zatem dyplomy pamiątkowe i nagrody książkowe dla autorów recenzji, a w trakcie trwania plebiscytu dzieci napisały i narysowały ich ponad 70!. Były też dla najmłodszych uczestników oraz, rzecz jasna, dla zwycięzców rankingu.
Statuetkę Brązowego Super Czytelnika Zimy 2018 zdobyła Nikola Dorna, Srebrnym Super Czytelnikiem została Hanna Radzikiewicz, a niekwestionowaną zwyciężczynią i pierwszą zdobywczynią tytułu Złotego Super Czytelnika – Maja Nowak.
Dzieci odbierały nagrody przy wtórze oklasków dumnych rodziców i zaproszonych gości. Warto podkreślić, że wśród wręczających najważniejsze wyróżnienia była Marta Józefczyk, uwielbiana bibliotekarka, która „wychowała sobie” całe grono wspaniałych czytelników. Po zakończeniu części oficjalnej na uczestników uroczystości czekała niespodzianka w postaci występu aktora Piotra Witonia, który wcielił się w postać Misia Paddingtona.
Pracownicy biblioteki serdecznie dziękują za naszym pośrednictwem wszystkim, którzy wzięli udział w plebiscycie oraz przybyli na galę finałową. Dziękują sponsorom nagród: firmie DENAR, Obornickiej Fabryce Okien OFO Sp. z o.o., Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach Sp. z o. o. oraz dwóm pozostałym podmiotom, które pragnęły pozostać anonimowe. Podziękowania także dla Natalii Łaszczewskiej z Urzędu Miasta i Gminy za pomoc i bycie jednym z „dobrych duchów” akcji. Wszystkim im, czytelnikom i organizatorom akcji podziękowała – już tylko SMS-em – św. pamięci Krystyna Eichler. – „Jestem z ciebie dumna”. – To była ostatnia wiadomość, jaką od niej dostałam… cenniejsza niż wszystkie słowa uznania, które później usłyszałam – zwierzyła się naszej redakcji, spirytus movens czytelniczych Oskarów, Monika Hancyk.

Podobne artykuły