Parkowianin próbował dać policjantom w łapę

Parkowianin próbował dać policjantom w łapę

GMINA ROGOŹNO. W sobotę do policjantów z komisariatu w Rogoźnie zadzwonił jeden z mieszkańców gminy Rogoźno z informacją, iż pomiędzy miejscowościami Boguniewo a Józefinowo leży w rowie samochód marki Renault Megane, a jego kierowca jest najprawdopodobniej pijany.
Gdy mundurowi dotarli na miejsce, zobaczyli w przydrożnym rowie pojazd, a w nim siedzącego na miejscu pasażera 19-latka. Ten bez wahania oświadczył, że to nie on prowadził, lecz 45-letni mieszkaniec Parkowa. Po chwili na miejsce zdarzenia przyczłapał 45-letni mężczyzna, który potwierdził słowa 19-latka. Wyjaśnił, że wpadł do rowu, bo się… nie zmieścił na jedni.
Od mężczyzny była wyczuwalna silna woń alkoholu. – Podczas badania 45-latka na zawartość alkoholu, funkcjonariusze stwierdzili u niego ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu – powiedziała sierż. Izabela Leśnik z policji w Obornikach.
W trakcie dalszych czynności 45-latek zaproponował i usiłował wręczyć policjantom w zamian za odstąpienie 50-złotowy banknot. Funkcjonariusze o tym zdarzeniu powiadomili oficera dyżurnego obornickiej komendy. Na miejsce został skierowany technik kryminalistyki oraz funkcjonariusz z ogniwa kryminalnego Komisariatu Policji w Rogoźnie, którzy zabezpieczyli ów banknot będący od tego momentu dowodem w sprawie 45-letniego parkowianina.
Kierowca został zatrzymany. Usłyszał już zarzut próby wręczenia łapówki, czyli wedle formalnej nomenklatury – udzielenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto prokurator z Prokuratury Rejonowej w Obornikach przedstawił podejrzanemu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Razem może się z tego uzbierać wiele latek z krajobrazem w kratkę.

Podobne artykuły