Tragedia na jedenastce – śmierć kierowcy busa

Tragedia na jedenastce – śmierć kierowcy busa

WEŁNA, PARKOWO. W czwartek przed godz. 19:40 doszło do śmiertelnego wypadku na krajowej jedenastce przy skrzyżowaniu z drogą Parkowo – Wełna.
Wiele wskazuje na to, że kierujący samochodem typu bus, dojeżdżając od strony Obornik do skrzyżowania z rozjazdem w kierunku Parkowa i Wełny, źle ocenił sytuację na drodze i skręcił w lewo, w kierunku Wełny wprost przed nadjeżdżającą od północy ciężarówkę.
Kierujący tirem 29-letni mężczyzna nie zdołał uniknąć zderzenia.
Impet uderzenia był ogromny, a skutek taki, że kierujący busem 64-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego poniósł śmierć na miejscu.. Kierowca tira trafił z lekkimi obrażeniami do szpitala. 
Policja dokonała oględzin miejsca wypadku, droga na odcinku Jaracz–Garbatka była całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Objazd możliwy jedynie drogami lokalnymi nastręczał kierowcom wiele problemów.
29-letni kierowca samochodu ciężarowego, podobnie jak i jego 37- letni zmiennik, byli w stanie trzeźwym. To tragiczne zdarzenie nagrał jeden z kierowców jadący za samochodem ciężarowym. W celu wyjaśnienia przyczyn wypadku zabezpieczono ciało zmarłego mężczyzny do sekcji.

Podobne artykuły