Władze powiatu pogratulowały rolnikom roku 2017

POWIAT OBORNICKI. Podczas ostatniej sesji rady powiatu, na wniosek Andrzeja Ilskiego zostali wyróżnieni „Rolnicy roku 2017 – Paulina i Rafał Cholewa z Uścikowa”, zajmujący się produkcją trzody chlewnej i roślin.
Przypominamy, że w niedzielę 11 marca podczas gali finałowej poznaliśmy zwycięzców XVII edycji konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2017. Miała wtedy miejsce uroczystość, w której wzięli udział laureaci wraz z rodzinami, samorządowcy oraz przedstawiciele środowisk wiejskich. Organizatorem konkursu promującego gospodarczych i przedsiębiorczych rolników z Wielkopolski jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Uczestników Konkursu oceniała Kapituła, w skład której wchodzą m.in. profesorowie, rolnicy, a także przedstawiciel konwentu starostów.
Wśród ośmiu laureatów konkursu znaleźli się Paulina i Rafał Cholewa z Uścikowa. Starosta obornicki, w asyście zastępcy i przewodniczącego rady Gustawa Wańkowicza, wręczył im piękny bukiet kwiatów i złożył gratulacje oraz podziękowania za to, że swą pracą sławią powiat obornicki. Wśród rolników nominowanych do XVII edycji Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2017 znaleźli się też Ewa i Wojciech Siwakowscy ze Studzieńca w gminie Rogoźno. Ich jednak z jakiegoś powodu do starostwa nie zaproszono.

Podobne artykuły