Zmienia się Rogozińskie Centrum Kultury

ROGOŹNO. Dyrektor RCK Marcin Matuszewski powiększył swój „stan posiadania” o dawny ośrodek rekreacyjno-sportowy Za Jeziorem. Ma już pierwsze zamówienia na pobyt i treningi. a wśród nich poznańską grupę 45 kajakarzy.
Wiele się dzieje w też w samym RCK. Wprowadził elektroniczny rejestrator czasu pracy. Powołał Agatę Zielińską jako animatora kultury. Odzyskał projektory z dawnej epoki, ale wciąż działające. Stanowią ona dziś stałą wystawę, a nawet służą do projekcji „znalezionych na strychu” filmów. Remontowane są biura ośrodka kultury, działa kawiarenka z książką na tarasie, znajdująca się nad marketem Biedronka. Jest tam jednak problem z obsługą, bo brak chętnych do pracy, ale Matuszewski nie rezygnuje. Stara się o automaty do kawy, które zastąpiliby obsługę w kawiarence.
Niedługo wystartuje Rogozińska Petarda, której celem nadrzędnym będzie zbieranie pieniędzy na potrzebujące dzieci i młodzież. Pan Marcin zaplanował interesujące koncerty w kościele św. Wita, gdzie jest bardzo dobra akustyka, a i ksiądz proboszcz chętnie z nim współpracuje. Pozyskał do pracy w RCK dwóch stażystów i praktykanta. Podnosi pobory pracownikom, na razie tym z pionu technicznego.
Zmienia się sala główna w RCK. Dyrektor zakupił tam nowoczesne oświetlenie sceny z ruchomymi głowicami. Do budynku RCK przenosi z gmachu muzeum administrację. W zajmowanych przez nią pomieszczeniach będzie nowa wystawa etnograficzna. Dyrektor planuje remont działu dziecięcego w bibliotece. Tam też będzie pomieszczenie o nazwie „Dzidziusiowo” przeznaczone dla czytających matek z dziećmi. – System jest prosty, mama czyta, dziecko się bawi, a na antresoli można się też zdrzemnąć – wyjaśnił Marcin Matuszewski.
Zaczyna już działać ciekawy projekt filmów o rogoźnianach. – Idea jest taka, by parę grup realizowało takie filmy i udostępniali je w muzeum, w internecie i całkiem surowe, bez żądnej obróbki dla badaczy. W filmach rogoźnianie powiedzą o sobie, o swoim życiu, o swym przekazie dla innych. Skoro o filmach mowa, Matuszewski wprowadza w RCK nową kategorie biletów – grupowe i dla niepełnosprawnych. Będzie też całoroczna oferta dla przedszkoli, a strona internetowa ośrodka kultury bardzo się podoba oglądającym. Jak na krótki czas działalności Matuszewskiego, lista jego dokonań jest imponująca.

Podobne artykuły