O sprawach obornickich seniorów

OBORNIKI. Działająca pod przewodnictwem Eugeniusza Kierstana Obornicka Rada Seniorów spotkała się kolejny raz 15 maja, by obradować na tematy bliskie i ważne dla osób, które weszły w jesień życia i chcą ten okres przeżyć możliwie bezproblemowo. Obradom przysłuchiwał się burmistrz Szrama wraz z grupą osób, których działania maja ułatwić życie seniorom.
Zanim jednak przystąpiono do zaplanowanych wcześniej spraw, zebrani złożyli życzenia solenizantkom z dnia 15 maja, a zarazem członkiniom rady, Zofii Hanyż i Zofii Matelskiej.
Potem obradowano na temat promowania miejsc przyjaznych seniorom, o obornickiej karcie seniora, która ma już 63 partnerów i właśnie przystąpił do niej kolejny, firma TAPPOL oferująca obornickim seniorom 5 % zniżki przy zakupie mebli tapicerowanych.
Dyskutowano o pomyśle tanich obiadów dla osób starszych i samotnych oraz ważnej dla życia teleopiece, o czym informujemy szczegółowo w innym miejscu.
Burmistrz obiecał ustawienie ławeczki przy dawnym Gimnazjum nr 3 przy ulicy Piłsudskiego oraz zaproponował ustawienie ławeczek w miejscach wskazanych przez seniorów. W związku z tym wybrano specjalną komisję ustalającą takie miejsca. Zebrani zastanawiali się nad organizacją kolejnego weekendu seniora, a na koniec Eugeniusz Kierstan odczytał pismo z NFZ na temat opieki paliatywnej. Nie ma jej wciąż w obornickim szpitalu, co nie oznacza, że mieszkańcy powiatu obornickiego będą jej pozbawieni.
NFZ w wyniku przeprowadzonego postępowania konkursowego zawarł do 30 czerwca 2022 roku umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju opieka paliatywna i hospicyjna w zakresie świadczeń w oddziale medycyny paliatywnej/hospicjum stacjonarnym na obszarze subregionu poznańskiego.
Wybrano cztery szpitale: Szpital Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie, Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu – ulica Długa, Szpital w Puszczykowie im. prof. S. T. Dąbrowskiego i Szpital Powiatowy we Wrześni.
W swym piśmie NFZ zapewnia, że – Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zawarł maksymalną liczbę umów przewidzianą w ogłoszeniu o postępowaniu konkursowym w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej na obszarze subregionu poznańskiego. Ogłoszenie postępowania uzupełniającego zależne będzie od ostatecznej oceny stanu zabezpieczenia świadczeń na terenie całej Wielkopolski i to w sytuacji posiadania przez płatnika odpowiednich środków finansowych.

Podobne artykuły