Kolejna Biesiada Rybna w promieniach słońca

Kolejna Biesiada Rybna w promieniach słońca

OBORNIKI. Biesiada Rybna, doroczna impreza będąca jednocześnie otwarciem sezonu wodniackiego w Obornikach przeszła w minioną niedzielę do historii jako kolejna udana impreza.
Atrakcji jak zwykle nie będzie brakowało, a słońce było sprzymierzeńcem przybyłych. Bawili się przy występach zespołów Maniewiacy i Rożnowianie oraz współpracujący z OOK zespół Taldeo Karola Bzdręgi.
Było wiele stoisk oferujących rybkę. Pierwsze z nich stanęło przy samym wejściu a przy nim Grażyna Urbaniak serwowała wyśmienite wyroby z ryb. Nie mniej pysznie było na stoisku gastronomiczek z Zespołu Szkół w Objezierzu. Zupa rybna wypadła znakomicie, uczennice częstowały też śledzikiem po kaszubsku oraz pierożkami z łososiem, szpinakiem i serem gorgonzola – palce lizać.
Bliżej rzeki w górnej jej części w beczce wędziły się sery i oczywiście ryby a poniżej „plemię radzimskie” proponowało wczesnośredniowieczne podpłomyki pieczołowicie wypiekane przez pięknie ucharakteryzowana Jadwigę Majchrzak-Zagrodnik.
Jeżeli ktoś nie był już głodny mógł obok porzucać toporkiem lub włócznią wikingów albo poobserwować spływ tratwiany z Mściszewa do Obornik. Dla najmłodszych przewidziano ciekawe konkursy, łamigłówki oraz animacje z wikingami. Były dmuchane zamki i ogromne kule do chodzenia po wodzie a licznie oblegane przez najmłodszych.
Wszystko to zorganizowało wraz z wydziałem promocji urzędu miejskiego na obornickiej mini plaży, nad Wartą, Stowarzyszenie Wodniackie Aplaga.
Frekwencja dopisała czemu sprzyjała dobra pogoda, dobra organizacja i dobry pomysł na tego rodzaju imprezę.

Podobne artykuły