Firma z Promnic dokończy budowę przy Łukowskiej

OBORNIKI. Po ogłoszeniu plajty przez wykonawcę budynków komunalnych przy ulicy Łukowskiej wszelkie prace stanęły i ruszył licznik strat. Największą z nich były utracone marzenia o szybkiej przeprowadzce do jednego z 32 gminnych mieszkań pachnących nowością.
Burmistrz zlecił inwentaryzację stanu inwestycji oraz wyliczanie kwoty, jaką będzie musiał prędzej lub później zapłacić bankrut. Gdy skończono szacunki, rozpoczęło się żmudne poszukiwanie wykonawcy, który podejmie się dokończenia rozpoczętej, (by nie rzec rozpapranej) budowy.
Wreszcie nadzieje na szczęśliwy finał ożyły. 2 maja burmistrz Tomasz Szrama podpisał umowę na dokończenie budowy ul. Łukowskiej. W ramach inwestycji dokończone zostaną cztery parterowe budynki, każdy z ośmioma lokalami mieszkalnymi z osobnym wejściem, podjazdem i parkingiem. Każdy lokal składał się będzie z dwóch pokoi, aneksu kuchennego, łazienki, przedsionka i korytarza.
Wykonawcą prac, wycenionych na kwotę 1 milion 300 tys. zł brutto, będzie firma Janusza Norkiewicza z Promnic. Zakończenie robót planowane jest na początek października. Potem długo oczekiwane przeprowadzki.

Podobne artykuły