Pojazdy zamiast pieszych w tunelu przy dworcu autobusowym?

OBORNIKI. Radny Henryk Brodniewicz zaproponował wykorzystanie tunelu dla pieszych pod drogą krajową nr 11 (ul. 11 Listopada) jako drogi dla komunikacji samochodowej. W jego ocenie mogłaby to być drogą jednokierunkową prowadząca od parkingu na placu po dawnym dworcu PKS w stronę Rynku. W ten sposób udałoby się rozładować część ruchu pojazdów na skrzyżowaniu ulicy Lipowej z 11 Listopada.
Jego projektem zainteresował się burmistrz Tomasz Szrama, który w gronie specjalistów od komunikacji wyliczył, że nie będzie to jednak możliwe. – Już mierzyliśmy, to niemożliwe, by się pomieścił tam strumień pieszych i pojazdów. Przeniesienie dworca autobusowego z Powstańców Wielkopolskich na Młyńską niczego nie zmieni, bo nadal piesi muszą mieć dogodną i bezpieczną komunikację na parking i z parkingu w kierunku Rynku – powiedział Szrama dodając: Optymalnym wyjściem z sytuacji będzie dwukierunkowa Powstańców bez parkujących tam pojazdów. Jest już opracowywany projekt na przebudowę po przejęciu za rok przez gminę fragmentu drogi wojewódzkiej Czarnkowska – Powstańców.
Ponadto podziemnie przejście dla pieszych jest ważnym miejscem dla rowerzystów. Oni tak jak i piesi przemieszczają się tamtędy bezkolizyjnie i tak powinno to zostać. Zdaniem burmistrza: Gdy centrum miasta jest ciasne, piesi z rowerzystami muszą mieć zapewniony priorytet.

Podobne artykuły