Kolejny diler zatrzymany

RYCZYWÓŁ. W sobotę ryczywolscy dzielnicowi zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz handel nimi.
Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych. Funkcjonariusze rewiru dzielnicowych w Ryczywole,. których sprawność jest warta wszelkiej pochwały, podczas obchodu rejonu służbowego zatrzymali do kontroli drogowej osobowego Fiata. Kierującym pojazdem okazał się być 28-letni oborniczanin. Podczas czynności policjanci zauważyli u niego duże zdenerwowanie. Jak się później okazało, miał przy sobie woreczek strunowy z zawartością amfetaminy.
Przypuszczając, że to nie jedyne narkotyki należące do mężczyzny, policjanci przystąpili do skrupulatnego przeszukania wnętrza samochodu. W toku poszukiwań znaleźli w pojeździe woreczek foliowy z zawartością ponad 63 gram amfetaminy oraz wagę elektroniczną. Z uwagi na podejrzenie popełnienia przestępstw przeciwko ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii 28-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.
Funkcjonariusze na tym nie poprzestali i przeszukali miejsce zamieszkania podejrzanego. Tam mundurowi natrafili na kolejne substancje narkotyczne. W wyniku sprawdzenia pomieszczeń mieszkalnych znaleźli znaczne ilości tabletek ekstazy oraz sproszkowany narkotyk ekstazy. Materiał dowodowy zebrany przez policjantów pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków oraz handel narkotykami. Do listy zarzutów doszło kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających. Wobec podejrzanego prokuratur zastosował m.in. dozór policji. Grozi mu do 12 lat więzienia. Jak informuje sierż. sztab. Paweł Witzberg: Policjanci na bieżąco monitorują stan bezpieczeństwa publicznego na podległym terenie służbowym. Podczas podejmowanych czynności uwaga mundurowych zwracana jest także m.in. na kwestię przestępczości narkotykowej.

Podobne artykuły