Znowu groźny wypadek w Dąbrówce Leśnej

Znowu groźny wypadek w Dąbrówce Leśnej

DĄBRÓWKA LEŚNA. W niedzielę około godz. 11,15, na prostym odcinku drogi na wysokości Dąbrówki Leśnej, doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów osobowych marki Toyota i Audi. Toyota znajdowała się poza jezdnią, Audi na jezdni.
Wwdług wstępnych ustaleń policji, 69-letni kierowca Toyoty jadąc z Obornik w stronę Czarnkowa, chcąc uniknąć zderzenia z poprzedzający pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącym z przeciwka pojazdem marki Audi.
W wyniku zdarzenia 70-letnia pasażerka Toyoty z poważnymi obrażeniami ciała została przetransportowany śmigłowcem Lot- niczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Kierowca Toyoty oraz 60-letnia pasażerka Audi zostali przewiezieni do szpitala karetkami pogotowia. 62-letni kierujący Audi w chwili zdarzenia był trzeźwy.
W Toyocie zablokowane zostały dwie osoby, które o własnych siłach nie potrafiły opuścić pojazdu. Pozostałe osoby biorące udział w zdarzeniu wyszły z samochodów samodzielnie.
Zespół Transportowy z Czarnkowa natrafił na zdarzenie przed przybyciem obornickiej straży pożarnej i udzielał pomocy poszkodowanym. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, wykonanie dostępu do osób znajdujących się w pojeździe przy pomocy sprzętu hydraulicznego oraz udzielenie pomocy osobom poszkodowanym.
Stan 70-latki był tak poważnych, że zadecydowano o wezwaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na pobliskim polu wylądował śmigłowiec. Na czas prowadzonych działań droga wojewódzka z Obornik do Czarnkowa została zablokowana w obu kierunkach.

Podobne artykuły