Mecz nad meczami w obornickim liceum

OBORNIKI. Podczas otwarcia hali widowiskowo-sportowej w Ryczywole poseł Jakub Rutnicki (PO) zaproponował mecz, w którym posłowie różnych partii, wspierani przez samorządowców, spotkaliby się z lokalną młodzieżą. Rękawice podniósł poseł Marcin Porzucek (PiS).
I tak w ubiegły wtorek stanęli naprzeciw siebie posłowie Jakub Rutnicki i Marcin Porzucek wspierani przez absolwentów LO Oborniki: wicestarostę Andrzeja Okpisza, radnego Jarosława Paulusa, prezesa klubu piłki ręcznej Sparta Oborniki Przemysława Cebulskiego, trenera obornickich szczypior–nistek Michała Pietrzaka oraz trenera Obornickiego Klubu Karate Tomasza Wosickiego. Trenerem zespołu został dyrektor Obornickiego Centrum Sportu, Jacek Okpisz. 
Świetna atmosfera, mnóstwo kibiców i mecz, który z jednej strony był rewelacyjnym sprawdzianem umiejętności, a z drugiej, podstawą do spotkania i świetnej zabawy. Spotkanie było zadziwiająco wyrównane, a przebieg gry czasami zaskakiwał. Po jednej stronie siatki drużyna trenera Mariusza Drewicza, z drugiej zaś Jacka Okpisza, obie skoncentrowane, podchodzące do sprawy poważnie. W zespole licealistów, prowadzonym przez trenera Mariusza Drewicza wystąpili uczniowie obornickiego ogólniaka, a areną starcia była sala sportowa LO w Obornikach, której życzliwie użyczyła piłkarzom i sekundowała ich zmaganiom dyrektor Agnieszka Katarzyna Balcerowiak. 
Spikerem meczu był radny Waldemar Cyranek, a sędziowała wieloletnia nauczycielka wychowania fizycznego, Ewa Bacik.
Mecz wypełnił salę sportową po brzegi, tym bardziej, że w przerwach między setami na parkiecie wystąpiły w roli czirliderek dziewczęta ze studia tańca „CatClan” Ilony Tadli, wspierane przez Obornicką Orkiestrę Dętą.
Mecz był piękny, zakończył się wynikiem 3:2 dla Absolwentów i Vipów, a warto pamiętać, że Jakub Rutnicki jest w wolnych chwilach bramkarzem Sokoła Pniewy. Uczniowie nie odpuszczali do końca, a całe to przedsięwzięcie przejdzie do historii Obornik jako nadzwyczaj udane i zapewne nie będzie ostatnim takim spotkaniem na szczycie.

Podobne artykuły