Skontrolowano 90 pojazdów, nie było żadnych zdarzeń drogowych

Skontrolowano 90 pojazdów, nie było żadnych zdarzeń drogowych

POWIAT OBORNICKI. Początek minionego weekendu był czasem ponadpowiatowych działań kontrolnych, ukierunkowanych na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
W akcję poza policjantami z Oborniki włączyli się także funkcjonariusze ościennych jednostek policji z Czarnkowa, Międzychodu, Szamotuł oraz Wągrowca. Celem represyjno-prewencyjnego przedsięwzięcia było eliminowanie negatywnych zachowań na drodze.
Podczas akcji policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 90 pojazdów, z czego 74 były to samochody osobowe. Za popełnione wykroczenia nałożono łącznie 79 mandatów karnych. Najczęściej popełnianym wykroczeniem w ruchu drogowym okazała się nadmierna prędkość. Z tego powodu aż 42 kierowcom wręczono blankiet mandatu. 14 osób ukarano natomiast  grzywną z powodu niekorzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.
W czasie prowadzonych działań policjanci pouczyli także sześć osób oraz zatrzymali trzy dowody rejestracyjne.
Podczas akcji policjanci zwracali szczególną uwagę nie tylko na popełniane wykroczenia, ale przede wszystkim na trzeźwość kierowców. Nie obyło się niestety bez kierowcy, który zasiadł za kierownicę pojazdu mechanicznego mimo wypitego wcześniej alkoholu.
Podczas patrolowania dróg wokół Gościejewa funkcjonariusze z Czarnkowa zatrzymali do kontroli drogowej 35-letniego kierowcę motoroweru. Podczas badania trzeźwości okazało się, że ma on ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia.
Z uwagi na wzrastającą ilość wypadków drogowych oraz ofiar śmiertelnych w skali całego kraju niewykluczone, że powyższe działania zostaną powtórzone w najbliższym czasie. W trakcie trwania akcji na drogach powiatu obornickiego nie doszło do żadnych zdarzeń drogowych i już to jest dodatkową wartością tej akcji.

Podobne artykuły