Symfonia na skrzypce i DJ-ja

Symfonia na skrzypce i DJ-ja

KOWANÓWKO. W piątek w Zespole Szkół w Kowanówku odbył się sfinansowany przez powiat obornicki koncert edukacyjny zatytułowany „SYMFONIA NA SRZYPCE I DJ-ja”. Podczas koncertu w prawdziwie mistrzowski sposób skrzypek z DJ-em zaprezentowali uczniom utwory muzyki klasycznej, ale w elektronicznej aranżacji.
Gwiazdą audycji, a zarazem prowadzącym, był skrzypek Tomasz Dolski, najmłodszy laureat nagrody muzycznej Związku Polskich Autorów i Kompozytorów „Kryształowy Kamerton”, laureat trzeciego miejsca pierwszej edycji programu telewizyjnego „Must be the music” oraz partnerujący mu DJ GREGORY.
– Dzięki profesjonalnym akustykom, którzy zadbali o właściwe nagłośnienie, oświetlenie i multimedia szkolna świetlica zamieniła się na 45 minut we wspaniałą salę koncertową – stwierdziła ucząca w tej szkole muzyki Monika Bąkowska, dodając: – Prezentowane na klasycznych skrzypcach hity muzyki poważnej porwały publiczność do żywiołowego odbioru, a poprzedzająca koncert zapowiedź dotycząca informacji o epoce muzycznej i sylwetce kompozytora zaciekawiła słuchaczy.
Dyrektor Ewa Szczecińska dziękując za występ, zwróciła uwagę na niezwykły kontakt artysty z uczniami, który dowiódł, że muzyka stanowi jedną z najlepszych metod kształtowania wrażliwości, wyobraźni i twórczej postawy każdego człowieka. Cała społeczność szkolna pragnie podziękować za naszym pośrednictwem władzom powiatu obornickiego za umożliwienie obcowania z muzyką na żywo zaprezentowaną na koncercie.

Podobne artykuły