Pingpongiści Warty Mistrzem Wielkopolski

Pingpongiści Warty Mistrzem Wielkopolski

OBJEZIERZE. Międzyszkolny Klub Sportowy Tenisa Stołowego Warta Oborniki, jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się szkoleniem i udziałem w zawodach. Marzec i kwiecień dla młodych tenisistów stołowych to miesiące rocznych podsumowań, czyli rozgrywanie Mistrzostw Wielkopolski, najbardziej prestiżowych w różnych kategoriach. 24 marca w Poznaniu w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików nie zabrakło zawodników Warty Oborniki. Po meczach Borys Smela był trzeci, a Agata Ławniczak zajęła IV miejsce, zdaniem prezesa Stanisława Hyżyka, trochę poniżej oczekiwań. Drużynowo było za to zgodnie z planem. Mistrzem Wielkopolski zostali zawodnicy Warty. Borys Smela, Wawrzyniec Glura i Jakub Hoffmann będą reprezentować wielkopolski tenis stołowy w Zielonej Górze w Mistrzostwach Polski.
8 kwietnia w Objezierzu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Kadetów i Kadetek. W zawodach, dających dwójce najlepszych przepustkę do udziału w Mistrzostwach Polski, startowali tylko najlepsi po trzech turniejach Grand Prix Wielkopolski w sezonie 2017/2018. W kategorii kadetek Wartę Oborniki reprezentowała Aleksandra Nowak, zajmująca aktualnie po trzech Grand Prix Polski solidne 22 miejsce na 479 sklasyfikowanych zawodniczek w Polskim Związku Tenisa Stołowego Kadetek.
W kategorii kadetek pewną faworytką do zwycięstwa w Mistrzostwach była członkini kadry Polski Zuzanna Sułek z Luweny Luboń, która do niedzieli 8 kwietnia zawsze wygrywała. Tym razem rzeczywistość okazała się inna. Po grze ciekawej i stojącej na bardzo wysokim poziomie zawodniczka Warty Oborniki Aleksandra Nowak zwyciężyła niezwyciężoną w pięknym stylu i zdobyła tytuł Mistrzyni Wielkopolski Kadetek na rok 2018. Najlepsze zawodniczki już od 3-5 maja wezmą udział w Krajowych Mistrzostwach w Luboniu.
Zarząd Klubu dziękuje za naszym pośrednictwem rodzicom, działaczom i zawodnikom za pomoc w sprawnie i profesjonalnie przeprowadzonych Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Wielkopolski Kadetów i Kadetek – Objezierze 8 kwietnia 2018.

Podobne artykuły