Dachowanie po pijaku

Dachowanie po pijaku

GORZEWO. W czwartek po godzinie 12:00, na drodze powiatowej między Gorzewem a Ryczywołem doszło do zdarzenia drogowego, którego skutkiem było dachowanie pojazdu. Miało to miejsce na łuku drogi, a wśród przyczyn była także nadmierna w tym miejscu prędkość.
Na szczęście kierujący 33-letni mieszkaniec Czarnkowa wygramolił się ze swego Renaulta o własnych siłach, choć szło mu to bardzo niemrawo. Przybyli strażacy i policjanci. Podczas, gdy ci pierwsi udzielali poszkodowanemu pierwszej pomocy, a potem kierowali ruchem i stawiali samochód na koła, policjanci zaczęli od sprawdzenie stanu trzeźwości kierowcy.
Test nie pozostawiał żądnych wątpliwości. W żyłach 33-letniego mieszkańca Czarnkowa buzowały dwa promile alkoholu, co mogło być powodem brawury i braku dostosowania prędkości do warunków drogowych. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz do 2 lat więzienia.
– Osoby decydujące się na kierowanie pojazdem po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, nie tylko własnego, ale też innych użytkowników dróg. Rzecznik obornickiej policji apeluje o trzeźwą jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami i dostosowaną do panujących warunków drogowych.

Podobne artykuły