Rajd Papieski

Rajd Papieski

OBORNIKI. Tradycyjnie w kwietniu odbył się w ubiegłą sobotę kolejny Rajd Papieski Nordic Walking, zorganizowany przez Obornickie Centrum Sportu i Stowarzyszenie „NW Włóczykije”.
Jest to wyjątkowe wydarzenie, skupiające mieszkańców nie tylko powiatu obornickiego, bowiem renoma i atmosfera spotkania „kijkarzy” powoduje, że chce się tu wracać.
Wiosenna aura, radość, pozytywne zmęczenie i spacer malowniczymi duktami leśnymi – to znakomita inauguracja sobotnio-niedzielnego odpoczynku.
O godz. 9:00 delegacje, w tym z Kowanówka, uroczyście złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem papieża Jana Pawła II. Start i meta Rajdu to teren obornickich Łazienek. O godzinie 10:00 wyruszyła na trasę ponad 100-osobowa grupa zawodników. Pogoda dopisała, a posiłek regeneracyjny, jakim był zupa od  „Marcusa” oraz tradycyjna kremówka papieska dopełniły reszty.
Pamiątkowe przypinki i piękne medale wzbogaciły niejedną kolekcję. Rajd przeszedł do historii, a już planowana jest kolejna edycja Korony – w tym roku Korony Polski, która odbędzie się 29 września, czwarty raz na terenie gminy Oborniki i trzeci raz ze startem i metą w Rożnowicach.

Podobne artykuły