Przebudowa nowej trasy wylotowej na Obrzycko – tranzyt będzie przebiegał Bielawską i Wybudowaniem

Przebudowa nowej trasy wylotowej na Obrzycko – tranzyt będzie przebiegał Bielawską i Wybudowaniem

OBORNIKI. W ubiegłym tygodniu burmistrz podpisał z wykonawcą inwestycji firmą Iveston umowę na przebudowę ciągu ulic Przylesie, Wybudowanie, Bielawska o łącznej długości 1846 metrów.
Droga umożliwi to skierowanie tam ruchu tranzytowego na Obrzycko i Wronki, odciążające centrum Obornik. Będzie to możliwe po wybudowaniu nowej obwodnicy na Wałcz i Czarnków po moście Wronieckim.
Według tej koncepcji, kierowcy jadący od strony Poznania w kierunki Obrzycka pojadą 11 Listopada do planowanego ronda przy dawnych torach wronieckich, stamtąd skręcą nową obwodnicą w kierunku pływalni. Przy ulicy Czarnkowskiej zbudowane zostanie kolejne rondo, w miejscu dawnego przejazdu kolejowego. Z tego ronda będzie można zjechać bądź na Czarnków, bądź na Obrzycko.
Na przebudowanej drodze wykonane zostaną przejazdy dla rowerzystów i przejścia dla pieszych z oznakowaniem. Istotne jest też to, że inwestycja będzie realizowana w ramach programu rządowego. Warszawa wsparła obornicką kasę kwotą 1.004.604 przy całym koszcie budowy 2.774.588 złotych.
Obornicka firma Iveston wykonała już na terenie Obornik kilka inwestycji, więc i tym razem zapewne nie będzie problemów, choć warto pamiętać, że ta inwestycja zbiegnie się w czasie z budową na ulicy Czarnkowską ronda będącego elementem obwodnicy Pozna-Wałcz. Będą objazdy, a kierowcom je przemierzającym wypada życzyć wiele cierpliwości.

Podobne artykuły