65-letnia złodziejka w akcji

65-letnia złodziejka w akcji

OBORNIKI. Oborniccy policjanci zatrzymali 65-letnią mieszkankę Swarzędza, która w miniony wtorek, bez wiedzy i zgody domowników, weszła do jednego z domów na terenie Obornik, a następnie próbowała ukraść znajdujące się tam pieniądze i biżuterię.
Do zdarzenia doszło 10 kwietnia krótko przed godziną 14:00 w jednym domów na terenie Obornik.
65-letnia kobieta wykorzystując fakt, że drzwi wejściowe do mieszkania nie były zamknięte na zamek, nacisnęła klamkę i weszła do środka. Gdy upewniła się, że nikt z domowników jej nie zauważył, udała się do pomieszczeń mieszkalnych. Tam splądrowała miejsca, w których większość ludzi zwykle trzyma pieniądze, biżuterię i inne cenne przedmioty. W szufladzie szafki znalazła i gotówkę i biżuterię. Jednak gdy starała się wyjść, została zauważona przez jednego z domowników. Pytana o to co tu robi, kobieta zaczęła twierdzić, że weszła, bo chciała zaproponować domownikom kupno różnych towarów. Była bardzo zdenerwowana, bąkała coś pod nosem, więc słuchający ja mężczyzna udał się po mieszkającą tam kobietę, by ta sprawdziła, czy wszystko jest w porządku. Gdy zaniepokojona cała tą sytuacją lokatorka zaalarmowała pozostałych mieszkańców, 65-latka szybko wrzuciła do szuflady zabrane wcześniej pieniądze i złotą biżuterię.
Nie pozwolono jej wyjść z mieszkania, wzywając jednocześnie policję.
Patrol przybył bez zwłoki we wskazane miejsce, gdzie następnie policjanci dokonali zatrzymania mieszkanki Swarzędza. Podczas czynności wyjaśniających funkcjonariusze ustalili, że podejrzana wykorzystując fakt niezabezpieczonych drzwi weszła bezprawnie do wnętrza domu, naruszając tym samym mir domowy, a następnie usiłowała dokonać kradzieży. Została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszała zarzut usiłowania kradzieży oraz naruszenie miru domowego. Grozi jej za to kara do 5 lat więzienia.
Przy okazji tego zdarzenie oborniccy policjanci apelują o czujność oraz zamykanie drzwi wejściowych na zamek do mieszkań i domostw. Przypominają, że należy unikać sytuacji wpuszczania nieznanych osób do domu i pozostawiania ich bez nadzoru. Ważne też, aby nie przechowywać w mieszkaniu dużych kwot pieniędzy oraz wartościowych rzeczy, a zwłaszcza w tzw. typowych miejscach jak szafki kuchenne, bieliźniarki czy barki. Pieniądze i kosztowności trzymane w domu należy schować w bezpiecznym miejscu, trudnym do zlokalizowania dla obcych osób. Jeśli gość jest natarczywy, należy zadzwonić po policję. Warto także zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu intruza i jego pojazdu jeżeli taki widać.

Podobne artykuły