Wiosenny weekend, krótki czas i pięć praw jazdy trafiło do kosza

POWIAT OBORNIKI. Miniony weekend był pierwszym prawdziwie wiosennym, co wielu kierowców postanowiło „uczcić” utratą prawa jazdy. Przyczyną było przekraczanie dozwolonej prędkości, a prawdziwym rekordzistą okazał się kierujący motocyklem 25-latek z gminy Rogoźno, który w obszarze zabudowanym pędził z prędkością… 138 km/h.
Tylko dwa kilometry na godzinę wolniej w obszarze zabudowanym podróżował swym Mercedesem 69-letni mieszkaniec Poznania. Został uwieczniony za pomocą wideorejestratora, który zapisał 136km/h, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Rzecz miała miejsce na terenie Rogoźna, w sobotę po południu. Jak informuje oficer prasowy policji Paweł Witzberg: Kierowca Mercedesa za swój pośpiech na drodze stracił prawo jazdy na trzy miesiące, a ponadto za naruszenie przepisów nałożono na niego słony mandat karny oraz przypisano mu 10 punktów karnych. 
Gdy policjanci „obsłużyli” poznaniaka z Mercedesa trafił im się 35-latek z Koszalina. Teren zabudowany pokonywał swoim Fiatem w tempie 105 km/h. Gdy go zatrzymano twierdził, tak jak wszyscy, że się bardzo spieszył. Ten pośpiech kosztował go kilkumiesięczną utratę prawa jazdy, mandat i punkty karne. 
Policjanci zmienili miejsce kontroli i zaledwie stanęli w kolejnej ze wsi gminy Rogoźno, gdy już nadjechał Mercedesem z prędkością 107 km/h 33-letni mieszkaniec Wałcza. Procedura była podobna jak w poprzednich przypadkach. Za przekroczenie ponad 50 km/h na terenie zabudowanym kierowca stracił prawo jady, zapłaci mandat i zostały mu naliczone punkty karne.
Gdy policjanci z patrolu wrócili po południu do Obornik, po drodze dokonali pomiaru prędkości przejeżdżającej Skody. Jej kierowcą był 24-letni mieszkaniec gminy Oborniki, który nie zważając na obowiązujące ograniczenie prędkości pędził swoim autem 113 km/h. Konsekwencje były surowe.
Podczas kolejnych weekendów znów policjanci wyjadą na drogi powiatu nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem, a my poinformujemy o skutkach tego wyjazdu.

Podobne artykuły