Budowa węzła przesiadkowego: jak parking to i myjnia

Budowa węzła przesiadkowego: jak parking to i myjnia

OBORNIKI. W czwartek burmistrz Tomasz Szrama podpisał umowę na rozbudowę węzła przesiadkowego Oborniki Miasto.
W zakresie prac znajdzie się m.in. rozbiórka budynku dworca autobusowego, wiat peronowych, istniejącej nawierzchni, czyli w zasadzie wszystkiego co niegdyś było dworcem PKS. W tym miejscu burmistrz zaplanował budowę parkingu wielostanowiskowego na 135-140 miejsc postojowych wraz z zatoką autobusową komunikacji gminnej, budowę pawilonu automatycznej toalety publicznej przystosowanej również do potrzeb osób niepełnosprawnych, która zastąpi przestarzałą „wygódkę” z Rynku, budowę ścieżki pieszo-rowerowej w pasie drogi wojewódzkiej 187 (ul. Powstańców Wielkopolskich) w kierunku obecnego dworca kolejowego Oborniki Miasto, oświetlenie parkingu, zieleń, ławki.
Wykonawcą prac na kwotę ok. 2,5 mln zł będzie konsorcjum firm IVESTON z Obornik oraz KOSOX z Owińsk, a Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny to zamierzenie solidnie dofinansuje.
To ciągle jeszcze nie jest wszystko. Na placu po dawnym PKS swój kawałek gruntu ma spółka gminna PWiK. Jej prezes Tomasz Augustyn widzi w tym całkiem dobry interes. Ma zamiar przygotować plac pod automatyczną myjnię samochodową. Myjnia w centrum i przy parkingu gwarantuje powodzenie, a spółka będzie zarabiać bez kiwnięcia palcem, wynajmując plac, sprzedając wodę i odbierając ścieki. Można rzec – potrójny interes.
Zanim minie lato ta część miasta zmieni się nie do poznania.

Podobne artykuły