Trwa budowa najlepszej ścieżki rowerowej w regionie – z Obornik 
do Stobnicy

GMINA OBORNIKI. Takim mianem ocenili fachowcy powstającą właśnie ścieżkę rowerową z Obornik do Stobnicy, a biegnącą przez wyjątkowo piękne tereny.
Dlaczego jest tak wyjątkowa? Ma odpowiednią długość, dwunastu kilometrów, co pozwala poczuć prawdziwą przyjemność z jazdy. Po drodze znajdują się specjalnie przygotowane miejsca na odpoczynek. Tym sposobem trasa jest dostępna dla całych rodzin, również dla dzieci i seniorów. Ma odpowiednio utwardzoną, i co ważne, oświetloną nawierzchnie.
Jeżeli do tego dodać jej przebieg przez lasy, pośród szumu drzew, a nie w miejskim zgiełku, bez spalin i hałasu, z najzdrowszym, świeżym powietrzem, śpiewem ptaków i feerią zieleni wokół, a do tego rozległymi widokami na płynącą poniżej rzekę, to cóż więcej dodać.
Ścieżka jest nie tylko ładna, ale i praktyczna. Daje możliwość nie tylko aktywnego wypoczynku, lecz również dojazdu do pracy czy szkoły.
Bardzo przydatna będzie z pewnością powstająca wraz ze ścieżka infrastruktura rowerową. Będą tam stojaki rowerowe, zadaszone wiaty z miejscami na odpoczynek. Powstaną trzy obiekty „Bike&Ride”, czyli miejsca obsługi podróżujących z trzydziestoma stanowiskami postojowymi, gdzie łatwo i bezpiecznie można będzie przesiąść się z roweru na inny środek transportu.
Będzie to bez wątpienia jedna z najbardziej malowniczych tras rowerowych Wielkopolski, biegnąca pośród lasu, po nasypie zlikwidowanej linii kolejowej z Obornik przez Słonawy, Bąblin, Bąblinek, Kiszewo i Kiszewko, aż do Stobnicy.
Koszt realizacji tej inwestycji to ponad 8 mln zł, z czego uwaga, aż 7 pochodzi z dofinansowania ze środków europejskich. Nowa droga będzie pełniła kilka funkcji. Z jednej strony umożliwi bezpieczny, ekologiczny dojazd do miasta, z drugiej stanowić będzie prawdziwą perełkę na mapie dróg rowerowych Wielkopolski.

Podobne artykuły