Remisowy mecz Sparty

OBORNIKI. Kibice, którzy pojawili się w sobotnie popołudnie na stadionie przy ul. Objezierskiej, aby obejrzeć mecz obornickiej Sparty przeciwko Kotwicy Kórnik, mogli przeżyć prawdziwą huśtawkę nastrojów. Już w 3 minucie gry Sparta wyszła za sprawą Mikołaja Panowicza na prowadzenie. Obornicki napastnik otrzymał dokładne podanie z głębi pola i po krótkim rajdzie umieścił piłkę w siatce obok bezradnego bramkarza gości. Niestety 2 minuty później było już 1:1. Goście wyprowadzili składną kontrę, po której kórnicki zawodnik znalazł się sam na sam z Wojciechowskim i szansy nie zmarnował. Przez następne minuty pierwszej połowy walka toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo.
Po zmianie stron niespodziewanie w 53 minucie goście objęli prowadzenie. Oborniczanie stracili piłkę w środku pola, goście przejęli ją i zagrali do przodu do wybiegającego napastnika, który wydawało się, że był na pozycji spalonej. Sędzia jednak akcji nie przerwał i tym samym zawodnik z Kórnika przelobował wychodzącego z bramki Wojciechowskiego, zdobywając drugą bramkę dla swojego zespołu. Oborniczanie ruszyli do odrabiania strat i 10 minut potem dopięli swego. Bukowski dośrodkował idealnie z rzutu rożnego na głowę Jankowskiego, który precyzyjnym uderzeniem doprowadził do remisu. W 76 minucie po faulu na wprowadzonym Kołakowskim musiał za drugą żółtą kartkę opuścić boisko kapitan przyjezdnych. Oborniczanie szybko wykorzystali grę w przewadze, bo już 5 minut później Trębacz idealnie zagrał do Kołakowskiego, który w sytuacji sam na sam pokonał golkipera gości. Wydawało się po tej bramce, że Sparta kontroluje sytuację. Niestety, w 86 minucie sytuacyjny strzał zawodnika z Kórnika przelobował źle ustawionego bramkarza i goście doprowadzili do wyrównania. Do końca spotkania wiele już się nie wydarzyło, tak więc mecz zakończył się podziałem punktów.
Skład: Wojciechowski – Michałowski, Kosmowski, Jankowski, Drozdowski – Zenger (80′ Schoen), Nowak, Kaźmierczak (72′ Trębacz), Grad (46′ Ratajczak) – Bukowski(68′ Kołakowski), Panowicz.