Młodzi samorządowcy zbierali dla Franciszka

OBORNIKI. Jednym z pomysłów młodzieżowej rady miejskiej było przeprowadzenie na terenie miasta akcji charytatywnej, której celem była zbiórka pieniędzy dla obornickiej Ochronki Franciszek.
Akcja odbyła się w weekend 24-25 marca, a w rolę wolontariuszy kwestujących w marketach, przy parafiach oraz na terenie odbywającej się w tych dniach imprezy Barwy Dakaru, wcielili się sami członkowie młodzieżowego samorządu. W szczytnej inicjatywie młodych radnych wsparło Stowarzyszenie Wspólnota Wolontariuszy Hospicyjnych „Ludzki gest”.
Łącznie w czasie dwóch dni akcji zebrano 4260 zł, za które zakupione zostaną materiały dydaktyczno-edukacyjne oraz te związane z leczeniem podopiecznych Ochronki Franciszek.
Ochronka Franciszek, to działająca na terenie Obornik placówka o charakterze rodzinnego domu dziecka, prowadzona przez organizację pożytku publicznego – Towarzystwo Przywracania Rodziny. Mimo iż prowadzona jest przez instytucję, warunki życia zbliżone są tam do domu rodzinnego. Jednorazowo w Ochronce mieszka sześcioro dzieci.

Podobne artykuły